Terminal Kötü Amaçlı Yazılım Denetleme Sorununun Çözümü

Okuma Süresi: 1 dakika


Terminalde bir çok uygulamayı kurmamız mümkün. Eğer siz bu yazıya ulaştıysanız büyük ihtimalle bir kurulum yaparken sorun yaşamışsınızdır. Telaş yapmayın çözümü gayet basit. Az önce Flutter’ı MacBook cihazıma kurarken bir hata ile karşılaşıp düzelttim. Başkasının da başına gelebilir diye düşünüp bu yazıyı hazırladım.

Flutter’da ilk kurulumu yaparken çalıştı mı diye test ettiğimiz “flutter” komutunu yazdığımızda macOS kullanıcıları olarak bir hata ile karşılaşıyoruz. Eğer daha önce terminal üzerinden bir program kurmadıysanız sizin de karşılaşmanız gayet doğal. Terminal’in bize verdiği hata tam olarak şöyle:

“dart”, içinde kötü amaçlı bir yazılım olup olmadığı Apple tarafından denetlenemediği için açılamıyor.

Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Güvenlik ve Gizlilik bölümüne gelin.
  3. Üst taraftaki barda Gizlilik sekmesine gelin.
  4. Değişiklik yapmak için kilidi açın ve sağ tarafta Terminal’in solundaki tiki aktifleştirin.

İşlemleri tamamladıktan sonra yukarıdaki şekilde bir görünüme kavuşacaksınız. Terminalden çıkış yapıp tekrar girdiğinizde sorununuz çözülecektir.


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

99
99 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir