2018 Instagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Okuma Süresi: 1 dakika


Çoğumuzun gününün belki de bir çok kısmı gibi sosyal platformlarda geçiyor. Kim ne paylaşmış kim kiminle ne yapmış, “aa o sevgilisinden ayrılmış”, gibi türlü türlü içerik ve olayları takip edebiliyoruz. Bu olayların anasayfamıza düşüp kulağımıza gelebilmesi için de gerekli kişileri takip edip fotoğraflarını beğenmemiz gerekiyor. 🙂

İşte sorun da burda başlıyor. Eskiden Instagram’da takip limiti oldukça yüksekti ve varlığını neredeyse belli bile etmiyordu. Fakat son aylarda takip özelliğinin suistimal  edilmesi ile Instagram yeni çözümler üretmiş gibi görünüyor. Artık hızlı hızlı belirli sayıda hesabı takip ettiğimizde karşımıza Bir Hata Oluştu yazısı geliyor. Altına da iki tane buton. Birisi “Sorun Bildir” diğeri ise en çok kullanılan, limiti kabullenmiş kullanıcılar için: “İletiyi Kapat“.

Haberi Oku >>  Instagram Yine Çöktü! 13 Temmuz 2018

Bu takip limitini kullanıcılara göre sorununu çözebilmemiz için yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Karşımıza çıkan iletide “Sorun Bildir” butonuna tıklarsanız bir kaç saat içerisinde limit kalkar. Sadece bu limite kolay takılmamak için takip ettiğimiz ama bizi takip etmeyen kullanıcıları çeşitli programlar yardımı ile silebiliriz. Ardından hesabımızı bir iki hafta dinlendirip hiç bir takip veya takibi bırakma işlemi yapmamamız gerekmekte.

Bu yazımda takip limitini kaldırmayı ve bu limite yakalanmamak için neler yapmamız gerektiğini anlattım. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, takibi bırakmayın. Bol limitsiz günler!

Haberi Oku >>  Web Tasarım Yapanların İşini Kolaylaştıracak Ugulamalar!

İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
83 points

What's Your Reaction?

Güldüm! Güldüm!
9
Güldüm!
Beğendim Beğendim
13
Beğendim
Aşık Oldum! Aşık Oldum!
13
Aşık Oldum!
Şaşırdım! Şaşırdım!
7
Şaşırdım!
Üzüldüm! Üzüldüm!
6
Üzüldüm!
Zeynep Hazar
Adım Zeynep, üniversite hazırlığı lise öğrenciliği ve diğer şeyler işte.