Büyük Teknoloji Sitesi Shiftdelete.net Hacklendi!

Okuma Süresi: 1 dakika


Sabah saatlerinde bir hacker grubunun saldırısı üzerine ünlü teknoloji forumu .net hacklendi!

Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmayan görevlilerinin sitenin son durumunu fark etmediğini düşünüyoruz. Sadece index silmekle yetinmeyen hack grubu ’e ait bütün dosyaları silmiş olarak gözüküyor. Forum ve alt dizinler dahil.

ShiftDelete Hacklendi!

Shiftdelete.net’e ulaşmaya çalıştığınızda üstteki gibi bir mesaj karşınıza çıkıyor. Bu sayfada yer alan “Shift+deleted by JRBops. İyi forumlar 🙂” mesajı da dikkat çekiyor. Hacker grubunun belirttiği adreste de shiftdelete.net ile ilgili bir açıklama bulunmuyor.

Shiftdelete.net okurlarına:

Okurlara yöneticiler bu durumu fark ettiklerinde yer sağlayıcı hosting firmasına durumu bildirmeleri ile en son yedeğe dönerek bütün dosyalarını kurtarabileceğini hatırlatalım. Fakat dosyalarında bulunan açığı kapatmazlarsa eğer aynı sona varmaları muhtemel. Shiftdelete.net’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Haberi Oku >>  25 Şubat 2019 İstanbul'da Okullar Tatil mi? - Vali Yerlikaya Açıkladı!

 

 


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

86
86 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir