ÇÖZÜLDÜ – Türk Telekom’da Sil Süpür Neden Çıkmıyor?

Okuma Süresi: 2 dakika


Geçtiğimiz aylarda yaptığımız haberde ’un yeni çıkardığı özelliği Olan ’ü tanıtmıştık. Sil Süpür Çıkmıyor hatasının çözümü haberimizde. İlk olarak Sil Süpür’ün ne olduğunu hatırlatmak istiyorum. Türk Telekom kullanıcılarına özel Online İşlemler uygulamasını kullanarak sağ barda bulunan Sil Süpür kısmına gelip ekrandaki tozu sildikten sonra bir haftalık veya bir günlük hediyeler ile karşılaşıyorsunuz. Eğer sizde de sil süpür çıkmıyorsa çözümünü haberimizde anlattık!

Bu hediyelerin içerisinde her yöne 250 dakika konuşma ve haftalık 30 Gb’a kadar ücretsiz internet hakkı kazanabilirsiniz. Tabi ki hediyeler bunlar ile sınırlı kalmıyor. MNG Kargo’dan %30 indirim, bir aylık arayanı bil hizmeti de çıkabilecek hediyeler arasında.

Fakat bazı Türk Telekom kullanıcılarında bu özellik aktif değil ve Sil Süpür çıkmıyor . Bunun için henüz bir açıklama yapılmamasının yanında web siteleri alternatif yöntemler keşfederek insanların mağduriyetini gidermeye çalışıyor. Haberimizin devamında bu sorunun nasıl çözüleceğinden bahsedeceğim.

ile ilgili müşterilere SMS gönderildi ve onlarca hediyenin olduğu tekrar dile getirildi. Bunun üzerine Türk Telekom müşterileri internet, dakika, SMS gibi birbirinden güzel hediyeleri kazanmak için sisteme giriş yaptılar.  Fakat bazı müşterilerde çıkmıyor. ’nu tekrar aktif hale getirip çıkartabilmeniz için yapmanız gereken adımları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom’un Sil Süpür kampanyasından sadece hattı Türk Telekom olanlar faydalanabiliyor. Sil Süpür hizmetini kullanmanız için faturalı hat olma şartı da bulunmuyor. Hattınız faturasızsa da bu hizmetten yararlanabilirsiniz.  Sil süpür çıkmıyor sorunu yaşıyorsanız Türk Telekom Sil Süpür’ün aktif edilmesi için Online İşlemler uygulamasının güncel olması gerekiyor. Eski sürümlerde maalesef Sil Süpür özelliği aktif değil. Online İşlemler uygulamasına belirli zaman aralıklarında güncellemeler geliyor. Bu güncellemeleri takip edip son versiyonunu kurmanız gerekiyor. Uygulamanızın versiyonunu güncellemek bu sorunu çözecektir. Eğer yeni bir güncelleme yoksa uygulamanızı çerezleri ile birlikte silip tekrar mağazadan indirin bu şekilde uygulamanın en son sürümüne sahip olacaksınız.

Sil Süpür Kampanyası Bitti mi?

Hayır, Türk Telekom’un Sil Süpür kampanyası henüz bitmedi ve yakın tarihte de biteceğe benzemiyor. Türk Telekom her hafta kullanıcılarına Online İşlemler uygulaması üzerinden yüzlerce dakika, yüzlerce mb internet dağıtmaya devam ediyor.

Sil Süpür çıkmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız lütfen en son Sil Süpür’ü kullanmanızın ardından bir hafta geçtiğine emin olun. Sil Süpür her hafta bir kere kullanıma olanak sağlıyor. Eğer Sil Süpür’ü perşembe günü kullandıysanız bir sonraki hafta perşembe günü tekrar aktif hale geliyor.

Bazı kullanıcılarda sil süpür bir kaç saatliğine gözükmeyebiliyor. Bu nedenle gün içerisinde tekrar denemenizde fayda var. Eğer yazımızda anlattıklarımız yaramadıysa lütfen Türk Telekom destek ile iletişime geçin. Hattınız ile ilgili veya sistemsel bir hata varsa size en doğru verecek kişiler Türk Telekom çalışanları olacaktır.

Bu işlemleri yapmanızın ardından Sil Süpür Oyunu artık sizde de aktif hale gelecektir. Her hafta aynı saatte Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yapıp menüden Sil Süpür’e tıklatarak Oyunu oynayabilir ve birbirinden güzel hediyeler kazanabilirsiniz.


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

95
95 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türk Telekom’a yeni geçtim sil süpür çıkmıyor bu içeriktekileri yapacağım şimdi yardım edin