Ege’yi Etkisi Altına Alacak Kasırganın Adı Ne Olmalı?

Okuma Süresi: 1 dakika


Bir haftadır meteorolojinin uyarısı ile birlikte büyük güvenlik önlemleri alınmaya başladı. Türkiye’nin ege bölgesinin yaşayacağı bu  Yunanistan’ın bazı şehirlerinde etkili olmaya başladı. Yunanlılar bu büyük kasırgaya “Zorbas” adı vermiş.

Türkiye’deki vatandaşların  “Amerika’da bir kasırga olduğunda hep kız ismi veriyorlar. Biz de kız ismi verelim!” demesiyle birlikte yaklaşan kasırgaya bir isim arandı. İroni büyük. Ülkenin Ege kıyısına yaklaşan büyük bir kasırga var fakat bizim derdimiz kasırgaya güzel bir isim bulmak..

Haber siteleri ve haber kanalları tarafından gelen bu büyük kasırga “Kırbaç Kasırgası” olarak adlandırılıyor. Sosyal platformlarda, özellikle Twitter’da bir çok kullanıcı bu konu hakkında yorumlar yapmış. Bakın vatandaş yaklaşan büyük kasırgaya ne isim koymuş? (Bizce “Yaklaşan Büyük Kasırga” olsun. Ülkeye geldiğinde de “Büyük Kasırga” olarak değiştirilsin. Hem akılda kolay kalıyor. Bkz bir haber manşeti: “Yaklaşan Büyük Kasırga Git Gide Yaklaşıyor!“)

Kırbaça gelen tepkiler büyük

Okunuşu zor ya, tutmaz

Salatalık Kasırgası

Merve mi? Çıkar onu aklından

Ritimle okudum ya

Bonus: Holiganlar her yerde…


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

92
92 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir