Google Çeviri’den Güldüren Hata! Motherfu**er

Okuma Süresi: 1 dakika


 

Dünya devlerinden olan ve neredeyse hayatımızın her yerinde yer sahibi olan büyük patron ’ın hizmeti olan günde binlerce çeviri yapıyor. Kafası karışmış olması gerekiyor ki bir cümle yazdığımızda karşımıza İngilizce bir küfür çıkıyor! Kimisi için böyle bir hata hoş değil fakat bizim için eğlenceli bir yanılgı.. Sorun büyük ihtimal ile Google kaynaklı değildir. Geçtiğimiz senelerde kullanıma açılan ve çeviri uygulamasını geliştirmek için kullanıcıdan yardım almayı amaçlayan Çeviri Topluluğu üyelerinden kötü niyetli birisinin bu çeviriyi Google’a önerdiğini düşünüyoruz..

İşte Google Çevirinin Garip Hatası!

Google Çeviri’yi Türkçe’den İngilizce’ye şeklinde ayarlayıp Türkçe bölümüne “vatanına göz dikeni ez oğlum” yazarsanız eğer karşınıza çıkan sonuç sizi bir hayli şaşırtacak.. Günde milyonlarca çeviri yapan Google’ın kafası birazcık karışmış gibi görünüyor. Bunu ilk fark edenlerden olan Kısa V Öz ekibi durumu Google’a bildirdi. Kısa süre içerisinde bu yanlışlığın düzeltilmesi bekleniyor.

Haberi Oku >>  Google, Hangout'u Kapatma Kararı Aldı!

 


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
82 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir