Google, Hangout’u Kapatma Kararı Aldı!

Okuma Süresi: 1 dakika


’ın geliştirdiği görüntülü konuşmaya ve konferansa olanak sağlayan uygulaması 2020 yılında kapatılmak için hazırlanıyor. İlk çıktığı zamanlarda büyük kullanıcı toplayan fakat son dönemde popüleritesini git gide kaybeden uygulama 2020 yılında yayından tamamen kaldırılacak.

Google Hangout’u 2020 yılında kapatmayı planlıyor fakat uygulama için yazılımsal geliştirmeler bırakılmış durumda. Bu durum Play Store yorumlarından da kolayca anlaşılabilir. Bir çok kullanıcı geri bildirim olarak uygulamada performans sorunları olduğunu ve tam anlamıyla düzgün çalışmadığını raporlamışlar.

Google’ın kendi geliştirdiği Hangout’u terk etmesinin ardından kullanıcılar da çeşitli alternatifler aramaya başladı. Ne kadar popüleritesi düşse de Hangout Gmail kullanıcıları için etkili bir online konuşma seçeneği. Yine de  G Suite’in çatısı altında Hangouts Chat ve Hangouts Meet adı ile devam edecek.


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
74 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir