Google’a URL Gönderme Aracı Kalıcı Olarak Kaldırıldı!

Okuma Süresi: 1 dakika


Web sitesi sahiplerinin ve bilişim işi ile uğraşanların sık bir kullandığı özellikti. Yeni bir sayfanız olduğunda ’a bildirmek için bu özelliği kullanıp botlarını web sitenize çekerek indexlenmesini sağlıyordunuz. Fakat bu özelliği kötü amaçla kullanıldığı gerekçesi ile kalıcı olarak kaldırdı.

Eğer Google botları web sitenize yavaş geliyorsa veya hiç gelmiyorsa her içerik girişi yaptıktan sonra uğrak noktanız oluyordu. Veya bir yerden backlink aldığınızda onu indexletmek için web sitesi sahibi olmanıza gerek kalmıyordu.

Google URL gönder sayfasında şu açıklamayı koymuş: Google dizinine URL göndermek için ya bir site haritası gönderin ya da yeni URL Denetleme aracımızı kullanın.” 

Yani Google diyor ki; Google’da bir sayfanın çıkmasını istiyorsanız, o sitenin mülk sahibi siz olmalısınız. Bu özellik hacklink’i bir nevi önlemek için iyi bir adım olabilir fakat gelen gideni aratacak.

Haberi Oku >>  Google Çeviri'den Güldüren Hata! Motherfu**er

Peki Index Almayan Site Sahipleri Ne Yapacak?

Bunun için Google’ın Search Console bölümünde web sitesinin mülk sahibi olduğunu doğrulayıp Google’a her an güncel olan bir site haritası göndermeniz gerekmekte. Biraz bekledikten sonra aracını kullanarak yeni sayfanızı bildirebilirsiniz.

 


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
94 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir