Gruplara Katılmak Aylık 150TL! Facebook’ta Abonelik Dönemi!

Okuma Süresi: 1 dakika


Geçtiğimiz zamanlarda gündeme kullanıcı verilerini sattığı ile gelmişti. Tahmin ettiğimiz üzere gelirlerinin büyük bir kaynağı da buydu. Görünüşe bakılacak olursa yeni gelir kapısı aramaya başlamış gibi görünüyor. Bu da ücretli abonelik. Şuan test aşamasında deneniyor. Eğer yayına geçerse Facebook gruplarına katılmak için yaklaşık 150TL ödememiz gerekebilir.

ücretli oluyor

Önceden Facebook’ta böyle bir şey yoktu. Fakat son zamanlarda test ettiği özellik kullanıcılarını şaşırttı. Gruplara ücretsiz olarak giriş yapıp zaman geçirebiliyorduk fakat görünüşe bakılırsa bu durum çok uzun sürmeyecek. Eğer testler başarılı olursa önceden ücretsiz vakit geçirdiğimiz gruplara girmemiz için para vermemiz gerekecek. Bu sayede de hem Facebook gelir elde edecek hem de Facebook grubu sahiplerinin para kazanmasına olanak sağlanacak.

Haberi Oku >>  Sevenleri Altın Elbiseli Adam'ı Anmak İçin Buluşuyor!

Aylık olarak 5 ile 30 dolar arasında değişen bir ücret ile Facebook şuan bu özelliği ebeveyn, yemek ve temizlik gruplarında test etmeye başladı.

Özellik şuan beta’da olduğu için test aşamasını geçip geçemeyeceği hakkında kesin konuşmak henüz mümkün değil. Fakat geçerse mevcut gruplar ücretsiz bir şekilde devam edecek. Yöneticiler isterse premium alt gruplar oluşturulabilir.

 


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

96
96 points
Cengizhan Parlak
Hobi olarak yazarlık yapan bir sağlık meslek lisesi öğrencisi :)

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir