iOS 13 Memoji Nedir? Memoji Nasıl Kaldırılır?

Okuma Süresi: 1 dakika


Yaklaşık her sene Apple, cihazlarına yeni bir yazılım güncellemesi yaparak arayüz değişikliği yapıyor ve yeni özellikler ekliyor. Son zamanlarda arayüzde radikal değişimler olmasa da güvenlik açıklarını kapatmak için bir çok güncelleme gönderiliyor.

Yayınlanan son iOS versiyonu olan iOS 13 iPhone 6S üzeri cihazlara gelmişti. iOS 13’te ise güncelleme ile birlikte telefonların emoji sekmesinin soluna Memojiler geldi. Bu memoji bölümünde dilerseniz kendinize özel olan Memojinizi oluşturuyorsunuz, genellikle insanlar yüzünün bire bir aynısını yapmaya çalışıyor. Dilerseniz de Apple’ın oluşturduğu Memojileri kullanabilirsiniz.

Memoji emoji bölümünde çıktığı için bir çok kullanıcı el alışkanlığı olarak emojiler sekmesini açar açmaz yerini ezberlediği emojiyi göndermek için ekrana tıklatıyor. Fakat artık emoji bölümünü açtığımızda karşımıza en solda Memojiler geliyor. Bu da bazı kullanıcıların yanlışıkla karşı tarafa Memoji göndermesiyle sonuçlanıyor. Bu yazımızda emojiler bölümünden Memojileri nasıl kaldırabileceğinizi / kapatabileceğinizi anlatacağız.

Memoji Nedir?

Memoji iOS 13 güncellemesi ile telefonlara gelen özelleştirilmiş emojilerdir. Dilerseniz kendi yüzünüzü oluşturabilirsiniz dilerseniz de Apple’ın oluşturduğu memojileri kullanabilirsiniz.

Memoji Nasıl Kapatılır?

El alışkanlığı nedeni ile karşı tarafa yanlışıkla memoji gönderenlerdenseniz eğer, aşağıdaki adımları izlerseniz sorununuz biraz da olsa çözülecektir.

  • Herhangi bir mesajlaşma uygulamasına girin.
  • Klavyede sol alta tıklatarak emoji bölümünü açın.
  • Emojiler bölümünde sola doğru kaydırın.

Bu sayede siz sağa doğru kaydırmadıkça Memojiler ekranda görünmeyecek. iOS 13 ile gelen Memojiyi kaldırmak için henüz bir yöntem geliştirilmedi.


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
83 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir