ÇÖZÜLDÜ! PUBG Flare Gun Attıktan Sonra Drop Neden Gelmiyor?

Okuma Süresi: 2 dakika


’ye geçtiğimiz günlerde 13 GB’lık dev bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile oyundaki optimizasyon ve gecikme sorunu biraz da olsa düzeliyor. Güncelleme sonrasında FPS artışı da gözlemleniyor. Bunun yanında güncelleme ile  getirildi. Flare Gun Attıktan Sonra Drop Neden Gelmiyor?

Bilmeyenler için kısaca Flare Gun’ın ne işe yaradığını anlatayım. Flare Gun normal bir silah gibi yerden bulunuyor ve kuşandıktan sonra pistol bölümüne geçiyor. Haritada çok fazla bulunmayan Flare Gun oyuncular için çok önemli bir yere sahip. Flare Gun yerde mermisi ile bulunuyor. Bir adet mermisi olduğu için tek atış hakkınız var. Flare Gun’ı attıktan sonra 4 kişilik grup için 4 adet 3 seviye kask, yelek , bir adet drop silahı ve bir kaç eklenti çıkıyor.

Flare Gun Attıktan Sonra Drop Neden Gelmiyor?

Flare Gun‘ı dikkatli bir şekilde atmanız gerekiyor. Tek bir atış hakkınız var, bunun boşa gitmesini istemezsiniz. Flare Gun‘ı atmadan önce bir kaç dikkat etmeniz gereken şey var. Alanın dışında atarsanız araç, alanın içinde atarsanız da drop geliyor. Atmadan önce en dikkat etmeniz gereken şey; oyundayken M tuşuna basmanızın ardından sağ alt köşede araba ve drop sembülü göreceksiniz. Bu sembollerin altındaki sayılar araç veya droptan kaç adet kaldığının haberini veriyor.

Örneğin araç sembolünün altında 3, drop sembolünün altında 1 olduğunu varsayarsak o an alan dışındayken Flare Gun‘ı ateşlerseniz araç gelecektir. Eğer alanın içindeyken ateşlerseniz de drop düşürecektir. Eğer ki drop sembolülün altında 0 varsa alan içinde Flare Gun‘ı ateşlediğinizde hiç bir şekilde size uçak gelmeyecektir. Aynı şey araba için de geçerli. Flare Gun’ı ateşlerken yaşanacak talihsizlikleri önlemek için hemen aşağıdan nasıl ateşlenmesi gerektiğini okuyabilirsiniz.

Flare Gun Nasıl Ateşlenir?

Her silahın olduğu gibi spray yapmanız gerekmiyor ama Flare Gun‘ın da bir püf noktası var ve drop ona göre geliyor. İlk olarak ihtiyacınız olan şeyin araba mı yoksa drop mu olduğuna karar vermelisiniz. Ardınan yukarıda anlattığımız şekilde konumlanıp silahı ateşlemeniz gerekiyor. Fakat bunun için aşağıdaki maddelere dikkat edin.

:

  1. Araç istiyorsanız alanın dışında olduğunuza ve araç hakkının kaldığına dikkat edin.
  2. Drop istiyorsanız alanın içinde olduğunuza ve hakkının kaldığına dikkat edin.
  3. Silahı tam olarak gökyüzüne tuttuğunuzdan emin olun. Aksi taktirde uçak başka bir yere gidecektir.

Flare Gun‘ı ateşledikten sonra eğer başarılı olduysanız harita üzerinde size ne düşecekse düşeceği alan sembolü ile belirtilir.


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

98
98 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir