PUBG Lite’da Ekranda FPS Değeri Nasıl Gösterilir? PUBG Lite FPS Gösterme

Okuma Süresi: 2 dakika


En çok oynanan oyunlardan birisi olan PUBG’nin Lite versiyonu geçtiğimiz günlerde Türkiye için oynanabilir hale geldi. Orijinal PUBG için sistemi yetmeyen oyuncular alternatif olarak PUBG Lite’a yöneldi ve açıldığı günden beri binlerce oyuncu oyunu bilgisayarlarına yükledi. Oyuncular orijinal PUBG’den aldığı FPS ile PUBG Lite’dan aldığı FPS’i karşılaştırmak isterken oyun ayarlarıda FPS değerini ekranda göstermek için böyle bir seçenek bulamadılar. Bu yazımızda PUBG Lite için ekranda nasıl FPS değerini göstereceğinizi anlatacağız.

FPS bir oyunda oyunun ne kadar akıcı olduğunu gösteren değere deniyor. Bu değer sahip olduğunuz sisteme göre oyundan oyuna değişiklik gösteriyor. Orijinal PUBG’de Steam üzerinden yapılabilen küçük bir ayar sayesinde FPS değerini kolayca ekranda görebiliyorduk fakat PUBG Lite Steam’a bağlı olmayan bir oyun olduğu için başlangıç ekranında böyle bir ayar yapılması mümkün değil.

Haberi Oku >>  Steam'da Pubg %33 İndirime Girdi!

PUBG Lite’ın ayarlar bölümü orijinal PUBG’ye benzese de ayarlarda ekranda FPS değerini göstermek için bir seçenek mevcut değil. Bu da oyuncuların FPS değerini görmek için ek yazılım kullanmaya itiyor. Aşağıda PUBG Lite’da ekranda FPS değerini nasıl görebileceğinizi anlatacağız.

PUBG Lite Ekranda FPS Nasıl Gösterilir?

PUBG Lite oynarken ekranda FPS değerini göstermek için oyun ayarlarından yapılabilecek bir hamle yok. Bu nedenle FPS değerini gösterecek ek yazılımlar indirilmesi gerekiyor. Bilgisayarınıza MSI Afterburner veya GeForce yazılımlarını kurmanız gerekiyor.

Eğer GeForce Kullanıyorsanız ayarlara girdikten sonra FPS bölümünde FPS Sayacı ayarını aktifleştirebilirsiniz. Aktifleştirmenizin ardından hemen yan tarafta ekranın hangi bölümünde bulunmasını istediğinizi size soracak. Kendinize uygun olanı seçip kaydederseniz PUBG Lite oyununda ekranda FPS değerini gösterebilirsiniz.

Haberi Oku >>  ÇÖZÜLDÜ - PUBG Parlaklık Sorunu Çözümü

Eğer MSI Afterburner yüklediyseniz, uygulamayı açın. Alt tarafta bulunan ayarlar butonuna tıklatın. Üstten izleme yazısına tıklatıp izleme ayarlarını değiştirme bölümüne geçin. Daha sonra aşağı doğru kaydırın ve FPS yazısına tıklayın. Uygulamanın alt tarafında OSD’de göster (Bilgi Ekranı) seçeneğine tik atın. Böylelikle oyunda kaç FPS aldığınızı kolaylıkla görmüş olacaksınız.

Kayıp ilanı ver

 

PUBG Lite Ekranda FPS Gösterme
PUBG Lite Ekranda FPS Gösterme

İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

111
111 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir