React Native İle Yapılmış Uygulamalar

Okuma Süresi: 2 dakika


Gelişen Dünya’da değişen yazılım alanına ayak uydurmak ve yenilikçi olmak gerçekten çok önemli. geçtiğimiz yıllarda tarafından geliştirilen bir framework. Önceden iOS yazmak için Swift veya objective-c, Android’e yazmak için de Kotlin, Javascript gibi diller öğrenirken şimdi sadece React Native öğrenerek Android ve iOS için uygulama yazabiliyoruz. React Native’in ne olduğunu ve kurulumunu anlattığımız yazımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz. Windows İçin React Native Nasıl Kurulur?

Her dilde olduğu gibi React Native’i öğrenmeden önce ne yapabildiklerini bilmek gerek. Çok haklısınız, hem Android hem de iOS yazabilme gibi muhteşem bir imkan sağlamasının yanında React Native’in ne yapabileceği daha doğrusu React Native ile neler yapabileceğimiz çok önemli.

Bir kaç ufak uygulamanın yanında React Native ile geliştirilen bir çok büyük platform mevcut. Bu dev platformlar ve bu platformların stabilliği, kullanılabilirliği ve dayanıklılığı React Native‘in güvencesi olabilir.

1) Facebook – iOS / Android

React Native – Facebook iOS Uygulaması

Son yılların en çok kullanılan uygulamasının Android ve iOS uygulaması React Native ile inşa edildi ve geliştirilmeye devam ediyor.

2) Facebook Ads Manager – iOS / Android

3) Facebook Analytics – iOS / Android

4) Instagram – iOS / Android

React Native – Instagram

Evet, birçoğumuzun her gün hesaplarını kontrol ettiği, arkadaşlarının ne paylaşmış olduğuna baktığı ve zamanının çoğunu geçirdiği Instagram da React Native ile yapıldı.

5) Bloomberg – iOS / Android

React Native – Bloomberg

6) Pinterest – iOS / Android

7) Discord – iOS

8) Tesla – iOS / Android

React Native – Tesla

8) SoundCloud Pulse – iOS / Android

React Native – Soundcloud

İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
75 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir