Server Çeşitlerinde Önce Gelen Markalar Hangileridir?

Okuma Süresi: 2 dakika


Server ya da diğer bir ismi ile sunucu; ağda bulunan istemcilere veri, dosya ya da kaynak paylaşımı sağlayan, genel itibari ile üstün donanımsal özelliklere sahip olan, hizmet sağlayıcılardır. Server ya da sunucular ağları yönetmek, veri tabanı depolamak, dosya ya da uygulamaları paylaşmak, mail veya web sayfalarını barındırmak gibi birçok farklı amaçla kullanılabilir. Server çeşitleri de ihtiyaçlara göre oldukça zengindir. Her amacı ve ihtiyacı karşılayacak birçok farklı sunucu markası bulunmaktadır.

Hp Sunucu

Hp sunucu en çok tercih edilen sunucu markalarından biri olarak kullanım amacına yönelik özelleştirilmiş uygulamalar ve donanımlara sahiptir. Bu sayede de kullanım amaçlarına göre server yani sunucu türü seçilebilir. Örnek olarak web server yani web sunucusu kullanılacaksa, istemcilerden gelen taleplerin çözümlenmesi ve yanıtlanması için özel sunucular kullanmak gerekir.  Web sunucuları barındırılacak olan web sitesinin kodlandığı betik dili ve kullandığı teknolojilere özelleştirilerek de kullanılır. Bu özelleştirilmelere Windows web server en güzel örneklerden biri olacaktır.

Server Çeşitleri

Lenovo Sunucu

Lenovo sunucu da bir diğer Windows tabanlı sunucu modelidir. Bunun yanı sıra sunucular arasında bir diğer önemli unsur; dosya sunucusu olarak karşımıza çıkar. File server olarak da ifade edilen dosya sunucusu, dosya paylaşımı olan ya da genel itibari ile yüksek sabit disk potansiyeline sahip olan sunucu türüdür. Sunucu için araştırma yapılırken mutlaka file server kapasitesine de dikkat edilmelidir.  Sunucudaki dosyaların paylaşıma açılması, istemcilerin yetkilendirilmesi ve güvenlik dosya sunucusunun ana görevlerinin başında gelir. Bunun yanı sıra database server yani veri tabanı sunucusu da server araştırılırken dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Database server;  ağ üzerinde veritabanı hizmetleri vermek için özelleştirilmiş sunucu çeşidi olarak karşımıza çıkar Veritabanı sunucusu ile istemciler sunucu üzerinde tutulan verilere, verilmiş olan izinler sayesinde erişip çeşitli sorgulamalar yapma imkanına sahiptir. Buna en güzel örnek elbette hp sunucu modelleri olarak karşımıza çıkar. Sunucu çeşitlerinden en çok tercih edilenleri, en kaliteli olanları, performans bakımından maksimum ve ekonomik anlamda en uygun fiyatlı serverlara tek tıkla ulaşabilirsiniz. Sitemiz olan kurumsal it adresi üzerinden ihtiyacınız olan sunucu çeşitlerine göz atabilir, sunucu ile ilgili tüm hizmetlere ulaşabilir, aklınıza takılan sorulara hızla cevap bulabilirsiniz. kargo, kolay iade ve orijinal ürün garantisi ile Kurumsalit.com tüm teknolojik gereksinimlerinizde yanınızda!


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

90
90 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir