Twitter’da Best Stalker (Beni Stalklayanlar) Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Okuma Süresi: 1 dakika


Sosyal medya kullanımının artması ile sosyal medyayı paraya çevirmek isteyenlerin de oyunları git gide artıyor. Sosyal medyada çok masum görünen linkler paylaşarak insanların sosyal medya hesaplarını ele geçirip çeşitli şekillerde kullanıyorlar. Bunun en büyük nedeni sosyal medyayı bilinçsiz bir şekilde kullanmak ve hesap gizlilik ayarlarını tam anlamı ile doğru bir şekilde yapmamak oluyor.

Özellikle ’da tweet atarken atılan tweet’e bağlantı yerleştirilebildiği için spam linklerin yayılması daha kısa sürüyor. Aynı zamanda tweet’de bulunan linke kolay bir şekilde tıklanabildiği için hesap çok kolay bir şekilde elden gidebiliyor. Bu virüsün en büyük örneği Best Stalker sosyal medyada hızla yayılıyor ve kimse sebebini bilmiyor.

Twitter’da Best Stalker Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Twitter’da Best Stalker virüsünü kaldırmak aslında sanıldığından daha basit. Virüsü hesabınızdan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Best Stalker virüsünü kaldırmak için:

  1. Twitter hesabınıza bilgisayardan giriş yapın.
  2. Ayarlar ve gizlilik bölümüne girin.
  3. Uygulamalar ve Cihazlar sekmesine tıklatın.
  4. Üst tarafta bulunan uygulamalar bölümünde bilmediğiniz her şeyi kaldırın.

Üstteki adımları uyguladığınızda hesabınızdan artık spam paylaşım yapılmayacak. Bu adımların yanında şifrenizi, hesabınıza kayıtlı mail adresinizi değiştirirseniz daha güvenli olacaktır. Bunun yanında Twitter’ın Giriş doğrulaması özelliğini aktifleştirirseniz hesabınızın çalınması büyük ölçüde engellenmiş olur.

 


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

109
109 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir