Yeni “Yerli Malı” Logosu Tanıtıldı!

Okuma Süresi: 1 dakika


Son dönemlerde ülkemiz ekonomi açısından zor zamanlar geçiriyor. Yerli üretime teşvik gibi bir çok şey devam ederken ithal ürün ile yerli ürünün ayırt edilebilmesini kolaylaştırmak için yeni yapımı gündeme gelmişti.

Ticaret Bakanlığı’nın ‘Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde yaptığı değişikliğe göre Türkiye’de üretilen malların etiketlerinde, Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaretleri kullanmak zorunlu olacak. Etikette, malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başlandığı tarihin de bulunması gerekecek.

“Tüketicinin yerli ürünler hakkında bilgi sahibi olması, yerli ürün tüketiminin özendirilmesi, teşvik edilmesi ve farkındalık oluşturulması amaçlandı. Bakanlığımız bu konudaki tüketici mağduriyetlerini önlemek için gerekli tedbirleri alıyor.”

Gündeme geldikten bir kaç gün sonra logo için çalışmalara başlanmış olacak ki kısa bir süre içerisinde tanıtım için bir toplantı gerçekleştirildi ve yeni yerli malı logosu ilk kez halka sunuldu. İşte o logo:

Haberi Oku >>  Dikkat! Hepsiburada Efsane Cuma İndirimleri Yalan mı?
, Yerli Malı Logosu

 


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
73 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir