YouTube Arka Planda Şarkı Nasıl Çalınır?

Okuma Süresi: 1 dakika


Yıllardır en çok müzik dinlenilen ve video izlenen platformlardan birisi . Geçtiğimiz aylarda Red ile arka planda çalma özelliğini kullanıcılar ile buluşturmuştu fakat ücretli olduğu için herkes kullanamıyor. Bu yazımızda ’da arka planda şarkı nasıl çalabilirsiniz anlatacağız.

YouTube arka planda şarkı nasıl çalınır

YouTube’un bir türlü ücretsiz olarak getirmediği arka planda çalma özelliğini aslında iPhone cihazlarda bir açık sayesinde yapmamız mümkün. Android cihazlarda ise YouTube için mağazadan ek yazılım indirip bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone’da Arka Planda Şarkı Çalmak

İlk olarak safari üzerinden YouTube’u açın. Daha sonra arka planda çalmak istediğiniz müziği açın. Ardından safari uygulamasının altında bulunan oka basın ve masaüstü siteyi iste butonuna tıklatın. Eğer masaüstü siteyi açamazsa üstteki url çubuğundan YouTube adresinin başındaki “m” harfini kaldırın. Bu harf sizin mobil siteden YouTube’a bağlanmanızı sağlıyor.

Telefonunuzdan YouTube’un masaüstü versiyonunu açmanızın ardından arka planda çalmak istediğiniz şarkıyı başlatın ve home butonuna basarak safari uygulamasını alta atın. Denetim merkezini açıp ses bölümünde YouTube’daki şarkının çalması için başlat butonuna tıklatın. Bu sayede şarkı siz YouTube’da olmasanız bile arka planda çalmaya başlayacak. Şarkı değiştirmek istediğinizde safariye dönüp masaüstü sitesinde istediğiniz şarkıyı açtıktan sonra tekrar aynı işlemleri uygulayın. Artık istediğiniz şarkıyı arka planda çalabileceksiniz. YouTube’da arka planda nasıl şarkı çalınır başlığında size arka planda şarkı çalmayı gösterdik.

Android cihazınız varsa Play üzerinden veya internet tarayıcınızdan telefonunuza alternatif uygulamalar indirebilirsiniz. Veya YouTube Red’i satın alarak kesintisiz ve kolay bir şekilde hiç ara vermeden şarkınızı arka planda oynatıp keyfinize bakabilirsiniz. Eğer yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen sonuç alamadıysanız aşağıdan videolu anlatımımızı izleyerek tekrar deneyebilirsiniz.


İlgini Çekti mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
80 points
berkaycatak
Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Bir çok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir